Lezecká stena K2

Stará Ivanská cesta 1B, 821 04 Bratislava, Bratislava

1dfc2f78481.webp
 
Lezecká stena K2
Lezecká stena K2 je svojou plochou najväčšia na Slovensku. Od oficiálneho otvorenia – 07. 02. 2013 pribudlo množstvo lezeckých profilov. Stena ponúka zázemie nielen pre náročných lezcov, ktorí preferujú kvalitné a ťažké cesty, ale aj pre lezcov – začiatočníkov.

Už pri prvej návšteve Vás prevedieme cez úvodný lezecký kurz, ktorý je potrebný pre zoznámenie sa s lezením ako takým, s lezeckým vybavením a s bezpečnosťou na stene. O kvalitu lezecký ciest a línii sa neustále stará náš personál. Cesty sú pravidelne obmieňané, čiže máte neustále veľkú variabilitu lezenia k dispozícii. Každá cesta je vyznačená jednou farbou, má svoj názov a stupeň náročnosti. Na stene najviac dominuje obrovský previs, ktorý potrápi aj skúsených lezcov. Svojím tvarom je zaujímavá „kvádrová“ línia alebo imitácia prírodnej skaly z laminátových častí. Nad bouldrovkou sú menej náročné profily, najmä svojou dĺžkou. Niektoré línie sú pripravené na lezenie štýlom top-rope (s vrchným lanom), čo je vynikajúce pre začiatočníkov, ktorí majú k stene ešte trochu rešpekt. Nevynechali sme ani lezenie so zbraňami – drytooling, ktorý je situovaný v prednej časti steny nad bouldrovkou.

Niektoré lezecké línie sú vybavené posuvnými samoistmi, a tak môžete liezť viac lezeckých ciest s jedným samoistom. Ide o pevné zariadenie, ktoré pri stúpaní lezca nahor lano navíja a pri páde sa zastaví. Pri lezení už nepotrebujete spolulezca, ktorý by vás musel zospodu istiť.

Lezecká stena K2 ako jediná na Slovensku disponuje profilom pre lezenie na rýchlosť. Každá stena na rýchlosť musí spĺňať rovnaké parametre – sklon a dĺžka. Na pretekoch a súťažiach sa musí dodržať aj umiestnenie chytov, ktoré sú špecifické svojim tvarom pre tento typ lezenia. Súčasťou steny je aj kvalitná bouldrovka s farebne vyznačenými cestami.

Preteky / súťaže / oslavy narodenín / významné dni a výročia

Ako v každom športe, tak aj v lezení si môžete zmerať a porovnať svoje sily a lezecké schopnosti s ostatnými. Naša stena má výborné organizačné zázemie na preteky, súťaže alebo iné akcie. Každoročne pripravujeme Majstrovstvá Slovenska v lezení na obtiažnosť pre deti a mládež, ktorých sa početne zúčastňujú aj zahraniční lezci a konali sa u nás aj MSR v drytoolingu.

Nezabúdame ani na významné dni a výročia, kedy ide viac o zábavu ako o meranie síl. K oslave narodenín našej steny patrí lezecký maratón, na ktorom sa účastníci snažia vyliezť dokopy čo najviac kilometrov.  Na mikuláša si môžete vyliezť zase po pestré ceny.

Kaviareň / Teambuilding

Návšteva najväčšieho lezeckého centra nemusí byť len o kvalitnom lezení a upotenej „makačke“. Na našej stene si môžete užiť svoj voľný čas aj posedením v kaviarni. Za slnečného počasia je sprístupnená aj letná terasa. Deti môžete zatiaľ poslať do detského kútika, kde sa vyšantia na trampolíne alebo v útulnom domčeku so šmýkačkou a rôznymi hračkami. Priestor kaviarne je vhodný na rôzne spoločenské akcie ako sú afterpárty so živou kapelou, narodeninové oslavy, premietanie filmov alebo firmených prezentácii počas teambuildingu.
Najväčšia lezecká stena na Slovensku je svojou rozlohou a dispozíciou ideálnou variantou pre indoor teambuilding. V našej ponuke je množstvo zaujímavých a zábavných hier a disciplín, ktoré posilňujú tímového ducha a vzťahy nielen na pracovisku. Cez naše disciplíny sa nenaučíte len dôverovať jeden druhému, ale hlavne samému sebe.

Ďalšie služby: školské výlety na lezeckú stenu K2, lezecký tábor, lezecké kurzy a tréningy pre detí a dospelých, obchod a požičovňa lezeckej výstroje
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Botel Gracia ***
0b6c5027205.webp Staré Mesto 6,30 km
Hotel Majolika ****
950e0103534.webp Modra 20,40 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Buppi - Detský svet
9725c320698.webp Bratislava 0,40 km
Avion Klzisko
ce061984770.webp Bratislava 0,50 km
NajLyže.sk
b00042bd720.webp Bratislava - Ružinov 0,80 km
NajBike.sk
c4b565ec78.webp Bratislava - Ružinov 0,80 km
Jump Arena
cca135e6714.webp Bratislava 1,00 km
Autopožičovňa RAI Bratislava
b39b4bed304.webp Bratislava 1,00 km