Sokoliarsky dvor ASTUR

Častá, Častá

950b92ef870.webp
 
Sokoliarsky dvor ASTUR

ASTUR (starolatinský názov pre jastraba) - sokoliarsky dvor s najväčšou kolekciou dravých vtákov a náučným parkom na Slovensku sme založili v roku 1997 v krásnom prostredí Malých Karpát na Hrade Červený Kameň (UNESCO) medzi dedinkami Častá - Píla, okr. Pezinok iba cca 35 km od Bratislavy.
Ponúkame Vám možnosť vidieť naše dravce pri lietaní ale aj pri spolunažívaní s králikom divým, tak blízko ako nikde na Slovensku, odfotiť sa s dravcom na rukavici, najmenším výletníkom pohrať sa v našom detskom kútiku a užiť si jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta plného lásky človeka k prírode. Posedenie pod mohutnou tristoročnou Sekvojou, vzácnym čínskym stromom Ginkom  alebo štyristoročnou Lipou bude balzamom pre vašu dušu. Súčasťou našej práce je aj liečenie zranených dravcov, vzdelávanie mládeže a napomáhanie ochrane dravých vtákov. 

ASTUR sokoliarsky dvor zabezpečuje: predvádzanie dravcov s letovými ukážkami na sokoliarskom dvore Astur na Hrade Červený Kameň, predvádzanie dravcov v celej SR i v zahraničí/výjazdová skupina sokoliarov Astur, vzdelávanie mládeže na sokoliarskom dvore Astur ale aj na školách v celej SR, sokoliarsky krúžok v spolupráci so ZŠ s MŠ Častá, fotografovanie a filmovanie s dravými vtákmi v celej EU, svadby,oslavy,firemné akcie, darčekové poukazy/sokoliarsky zážitok, vystúpenia historických šermiarskych skupín, módne prehliadky historických kostýmov, trhy umeleckých remeselníkov, rytierske hry a súťaže, historické tance, dobovú hudbu, vystúpenia kúzelníkov, dobové rytierske večere, ochutnávky vín.

Sokoliarstvo a deti – Vzdelávanie

ASTUR – sokoliarsky dvor s náučným parkom a najväčšou kolekciou dravých vtákov na Slovensku – cca 80 dravcov od maličkej sovičky kuvika až po veľkého orla. Našou činnosťou je aj vzdelávanie mládeže a napomáhanie ochrane dravých vtákov. Na sokoliarskom dvore máme tiež veľkú rodinu voľne žijúceho králika divého, krkavce, bažanty, straku, holuby. V našom náučnom parku môžete vidieť vzácny čínsky strom Ginko, takmer tristoročnú Sekvoju, majestátnu štyristoročnú Lipu, Pagaštan konský a ďalšie. ASTUR sokoliarsky dvor s náučným parkom pozýva škôlkarov, školákov, študentov, turistov a návštevníkov všetkých vekových kategórii do svojho areálu : od 1. apríla do 31.októbra.

Návšteva sokoliarskeho dvora ASTUR Vám prinesie nevšedné zážitky a bezprostredný kontakt s dravými vtákmi vrátane ukážok ich letových schopností.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Hotel Majolika ****
950e0103534.webp Modra 6,80 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Hrad Červený Kameň
e272209a393.webp Častá 0,00 km
Múzeum Červený Kameň
1f6c4fd6779.webp Červený Kameň 0,00 km
Margitin Dvor
1b2709a3205.webp Častá 1,50 km
Rozhľadňa na Kukle
122fed78127.webp Dubová 1,70 km
DANCE CLUB - Modra Harmónia
8f5600a5213.webp Modra, okr. Pezinok 4,30 km
Ski centrum Zochova Chata -…
96999b14488.webp Modra 4,40 km