Farma New Zealand

Modrová, Modrová

Farma New Zealand
 
Pri vstupe do areálu Vás prekvapí značka “Pozor klokany”, čo je neklamný znak toho, že ste v Austrálii. Cez cestu alias Tasmanovo more sa dostanete k ostrovom Nového Zélandu. Súčasťou je aj amfiteáter na prezentáciu maorskej kultúry, ktorý zároveň slúži ako heliport.

Na Zoo farme Nový Zéland nájdete približne päťdesiat tradičných zvierat chovaných na Novom Zélande, pričom každý druh charakterizuje jeden zo svetových kontinentov. Ovce Romney zastupujú Nový Zéland, klokany Austráliu, búrsky cap Afriku, lama Južnú Ameriku, bizón Severnú Ameriku, škótsky horský dobytok Európu a ťava Áziu. Ďalej Vás tiež v húštine môže prekvapiť austrálsky krokodíl, ťava, tradičné nelietavé vtáky emu, ale aj slovenské ovce a jahňatá, ktoré neraz končia na tanieroch hostí. Všetky zvieratá sú chované vo voľnej prírode, môžete si ich tak pohladkať alebo sa s nimi odfotiť.

Počas návštevy na farme sa môžete občerstviť a posedieť si v altánkoch alebo na terase, či pri ohnisku. Poskytujeme vám priestor na rodinné pikniky s výhladom na krásnu prírodnú scenériu. Majiteľ, pán Minár predáva vstupenky a sprevádza hostí. A jeho priateľka medzitým pripraví pohostenie, tradičné maorské hangi, pečenú jahňacinu a kuracinu so sladkými zemiakmi z Nového Zélandu.
MARAE (MAORI VILLAGE) - Unikátne autentické maorské obydlia
Pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu sú Maori. Ani u nás nechýba štylizované tradičné maorské osídlenie - maorská osada. V takmer autentickom lesnom prostredí uvidíte príbytky, v ktorých bývali Maori pred 300 - 400 rokmi.

Pán prsteňov

Každý z vás kto je nadšencom pre literárne dielo J. R. R. Tolkiena - Pán prsteňov, či Hobbit alebo ich filmových spracovani od Petra Jacksona si u nás na FARME NEW ZEALAND zaručene prídete na svoje. Práve tieto filmy nás inšpirovali k tomu aby sme zhotovili hobbitské údolie. Týmto sme chceli priblížiť všetkým naším návštevníkom krásu novozélandského prostredia ktoré si vybral aj Peter Jackson ako vhodné prostredie pre natáčanie svojich filmov. V našom hobbitskom údolí môžete nájsť hobbitíny, čiže typické obydlia hobbitov, pri ktorých sa môžete odfotiť a tak si zvečniť spomienku z návštevy u hobbitov.

Otvorené je vždy cez víkendy, sviatky a školské prázdniny od 11:00 do 19:00.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Hotel Máj ***
Zľava
9,30 km
106
127ccf3c10.jpeg Piešťany
Hotel Korekt ***
Zľava
9,40 km
115
c628f393966.jpg Banka

Najbližšie objekty v okolí do 30 km

Hrad Tematín
4,70 km
8cfa5422346.jpg Lúka
Veľká a Malá dolnosokolská jaskyňa
5,00 km
5cede75a945.jpg Hubina
Kaštieľ Moravany nad Váhom
5,10 km
6fd3ac39966.jpg Moravany nad Váhom
Ski Bezovec
5,20 km
0a6b0fec749.jpg Piešťany
Kaštieľ Brunovce
5,80 km
6244f000203.jpg Brunovce
GOLF - COUNTRY CLUB Piešťany
6,30 km
93491ad993.jpg Piešťany
/images/users/20/1596198718_20.jpg
Kontaktná osoba

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.