Rozprávkový dom

Švancarova dolina, Jablonka, Jablonka

e3ef6e35468.webp
Rozprávkovký dom

Obdivuhodná stavba, ktorej povesť sa rýchlo šírila nielen doma, ale aj do sveta. Mnohí lámali hlavu, čo nám to tu vyrastá, čo to bude až to bude. Tento obdivuhodný zázrak sa nachádza vo Švancarovej doline v katastri obce Jablonka. Tento zázrak pán Viliam pomenoval ROZPRÁVKOVÝ DOM, kde by skutočne mohla žiť Snehulienka alebo Palculienka.

Domček má pomerne veľa okien a každé je iné. Obdivuhodná je aj predsunutá sedlová strecha s rozprávkovým komínom. Podľa informácie pána Viliama Wachsmutha, rodáka z Trnavy, majiteľa a autora projektu tejto stavby, dávnejšie tu kúpil pozemok s rozpadnutou stodolou. Keďže bol v prekrásnej lokalite rozhodol sa tu postaviť niečo atraktívne, čo sa mu aj podarilo. Podľa jeho slov nie je to ešte celkom dokončené, ale chýbajúce maličkosti postupne buduje, samozrejme, podľa vlastnej fantázie, len pomocou vlastných rúk. Jeho najhlavnejším stavebným nástrojom bola doslova polievková lyžica.
Hneď za bránou, ktorá je z opracovaných konárov, sa nachádza veľký strom- gaštan, kde má v jeho koreňovom systéme sídlo troll. Pred vchodom do rozprávkového domu je zaujímavý farebný monument, ktorý pripomína strážcu.

Interiér ako vymaľovaný
Keď vojdete do domu budete si myslieť, že ste v krápnikovej jaskyni. Budete sa cítiť ako v rozprávke. Všetko ako by bolo v pohybe. Nenájdete tu pravý uhol. Všetko je asymetrické. Mozaikovitá podlaha je vytvarovaná do netradičných obrazcov. Elegantný kozub vytvára neopísateľnú atmosféru a vyhrieva aj druhé podlažie, ktoré slúži pánovi Viliamovi ako ubytovanie. Veľmi zaujímavé sú aj schody, ktoré vedú do podkrovia. Na prvý pohľad sa zdajú byť rovnaké, no každý schod je iný a pôsobia ako “schody do neba”.

Prístup
Rozprávkový dom sa nachádza až 5km od obce Jablonka v Švancárovej doline. Za Babulicovým vrchom nájdete tabuľu. Rozprávkový domček je prístupný pre verejnosť v čase otváracích hodín za poplatok. Ak chcete prekvapiť svoje deti a urobiť im rozprávkový výlet, jednoducho ich zoberte do myjavských kopaníc.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Žiadne objekty

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Krytá plaváreň Stará Turá
5,60 km
3a4c7be1552.webp Stará Turá
Múzeum Slovenských národných rád
5,90 km
ea53aed9901.webp Myjava
Mestské múzeum Stará Turá
6,00 km
8e085aba29.webp Stará Turá
Samšport s.r.o.
6,20 km
4d8a1f45108.webp Myjava
Múzeum Milana Rastislava Štefánika
8,20 km
27ce1b7b53.webp Košariská
Mohyla Milana Rastislava Štefánika
8,70 km
39300fb1299.webp Brezová pod Bradlom
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Hodnotenie [0]

 • Lokalita
  0,00%
 • Personál
  0,00%
 • Služby
  0,00%
 • Vybavenie
  0,00%
 • Čistota
  0,00%
 • Atrakcie v okolí
  0,00%
 • Strava
  0,00%
 • Cena
  0,00%
 • Priemer
  0,00%
Pridať hodnotenie

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies