Kúpele Smrdáky

Smrdáky 177, Smrdáky

e169d607536.webp
 
Kúpele Smrdáky
Kúpele Smrdáky ležia v Západnej časti Slovenska na úpätí Bielych Karpát asi 90 km od Bratislavy, 60 km západne od Piešťan a 8 km od okresného mesta Senica. Prírodné liečebné kúpele Smrdáky sú známe jedinečným zložením prírodnej minerálnej vody s vysokým obsahom sírovodíka. Patria medzi najúčinnejšie slovenské kúpele na liečbu neinfekčných kožných chorôb i ochorení pohybového aparátu. Oblasť kúpeľov bola pred 25 miliónmi rokov zaliata morom, kde vznikali  biologické usadeniny, ktoré sa neskôr premenili na ložiská liečivej minerálnej vody s vysokým obsahom sírovodíka.
Po roku 1952 boli navŕtané nové minerálne pramene (v súčasnosti sa využívajú dva) a začala sa moderná éra kúpeľníctva v obci. Okrem ochorení pohybovej sústavy sa začali liečiť s veľkám úspechom aj ochorenia kože spôsobom balneo-fototerapie.

Prírodná liečivá minerálna voda
Obsahuje 3400 mg minerálnych solí v 1 litri vody a z toho 680 mg tvorí sírovodík. Špecifickou vlastnosťou sírovodíka je jeho priame prenikanie cez kožu a priaznivý vplyv na zápalové a imunologické zmeny v organizme. Sírovodíková minerálna voda sa na liečebné účely využíva vo forme vaňových kúpeľov. Balneoterapia (kúpeľná liečba) patrí k najstarším formám liečby. Pôsobí na ľudský organizmus svojimi chemickými i fyzikálnymi vlastnosťami (vztlak, teplo).
Sírne bahno
Je peloid vznikajúci pretekaním sírovodíkovej vody cez sprašové zeminy tejto oblasti. Vysoko účinné sírne peloidy sa používajú vo forme zábalov na kĺby a chrbticu.
Fototerapia (liečba svetlom)
Je dôležitou súčasťou liečby kožných ochorení uvedených v indikačnom zozname. Uskutočňuje sa prostredníctvom prírodného slnka alebo pomocou moderných žiaričov ultrafialového svetla (UVA a UVB).
Elektroterapia
Dôležitou súčasťou liečby ochorení pohybovej sústavy je použitie elektroterapeutických prístrojov, ktoré uvoľňujú bolestivo stiahnuté svaly.
Podporné metódy
Pri liečbe ochorení pohybovej sústavy (kĺbov a chrbtice) sa využíva liečba teplom vo forme parafínových obkladov, solux (infračervené žiarenie), klasická ručná alebo podvodná masáž, vírivá kaskáda i perličkové kúpele. Taktiež sa odporúča individuálna alebo skupinová rehabilitácia a posilňovanie. Pri kožných ochoreniach sa liečba dopĺňa špeciálnymi kozmetickými prípravkami – krémy, oleje, tinktúra a šampóny.

Ubytovanie:
Hotel CentralHotel  CENTRÁL ***, Hotel VietorisHotel VIETORIS **, Hotel MoravaHotel MORAVA ***
Voľný čas
Na ploche 16 hektárov sa rozprestiera kúpeľný park, do ktorého sú umiestnené jednotlivé kúpeľné budovy. Park vznikol vysušením močiarov. Je tu umiestnený najstarší kúpeľný hotel Mier. Nachádzajú sa tu domáce aj cudzokrajné listnaté a ihličnaté dreviny a kry a traviny v počte niekoľko desiatok druhov. Niektoré stromy majú vek okolo 100 a viac rokov.

Šport
Hostia majú k dispozícii kvalitné tenisové ihrisko s umelým povrchom, volejbalové ihrisko, stolný tenis, biliard. Relaxačné centrum so saunou a hydromasážnou vaňou, posilňovňou a telocvičnou, vhodnou na halové loptové hry a skupinový telocvik, prípadne rytmické cvičenia. Športové centrum je umiestnené v samostatnej budove a je dostupné širokej verejnosti.
Fitness-centrum vybavené posilovacím zariadením umožní precvičenie a formovanie tela v rámci aktívneho odpočinku, prípadne v rámci náročnejšieho športového tréningu. V okolí sa nachádzajú pešie turistické i cyklistické trasy.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Žiadne objekty

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Smrdácka lavička
1696344882-martin-stevee-1.webp Smrdáky 0,90 km
Miléniový kríž
d65df341787.webp Rybky 1,20 km
Kaštieľ Rohov
70ade5ee624.webp Rohov 3,10 km
Rozhľadňa Lipky
fddf37ff316.webp Unín 4,30 km
Disco Club Jama
e24328b8329.webp Senica 6,30 km
Plaváreň Senica
5d1157f7400.webp Senica 6,30 km