Minifarma Lubina

Barina 821, Lubina, Lubina

35f4dea8661.jpg
Minifarma Lubina
Naša Minifarma sa nachádza v malebnom prostredí podjavorinských kopaníc, v dedinke Lubina. Naša farma sa špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú quessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci, minikravičky a miniprasiatka. Naša Minifarma je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, oslíci, prasiatka, kačky alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.
Náš dvorček pre hydinu osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, hodvábničky a miniatúrni králičkovia. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, priateľský maxizajačik Frou Frou a naozaj maxipes Amor. Minizvieratká nám poctivo spásajú trávnaté lúky pod lesom bez toho, aby ich poškodili ušliapaním, maxisliepky môžu bez problémov ochovať kuriatka vonku bez toho, aby sa obávali dravcov, zatiaľ čo sa všetci okoloidúci obávajú o svoj život kvôli Amorkovi. Veľkými pomocníkmi na farme sú i neúnavne pracujúce mačičky Phoebe a Felix. Okrem nich chováme zopár druhov úžitkových zvierat. Dvor nám spestrujú i všadeprítomné multifunkčné perličky.
Hrdí sme najmä na import miniovečiek z nemecko-dánskych hraníc, holandskú minikobylku alebo holandské kozičky priamo zo zeme pôvodu. Našim zámerom nie je vytvoriť ZOO, kde sa deti pozerajú na zvieratá cez mreže. Našim zámerom je umožniť deťom, aby sa mohli zvierat dotknúť priamo v ich ohrade, pohladiť ich, aby ich zvieratá trochu ožužlali, pretože toto tvorí najsilnejšie zážitky. Vyžaduje to však nákladnú investíciu a veľa času, ktorého nazvyš nie je. Taktiež paleta minizvieratiek je pomerne bohatá a lákajú nás importy i ďalších zvierat, ktoré by mali byť novinkami u súkromných chovateľov na Slovensku.
A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme Vám a Vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, hladkať ich, kŕmiť alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby Vás od nich delila bariéra. Ak sa Vám už zunujú, môžete sa pohodlne posadiť na deku, lavičku alebo sedenia v oddychovej časti, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Súčasťou oddychovej časti sú aktivity pre deti, vyhliadková vežička, šľapací traktor a detský vozíček.

Vozenie detí a nejazdcov na poníkoch
Počas letnej sezóny ponúkame na Minifarme vozenie na koníkoch pre deti i nejazdcov. K dispozícii je náš kľudný koník Sniežko a čoskoro i poník Šárka. Pri vození je Sniežko nastrojený v bezpečnostných madlách, ktoré sú lepšou alternatívou k sedlu, pretože sa dieťa na koni drží rukami a nie nohami, čo zvládajú len trénovaní jazdci. V otváracích hodinách sa dá jazdiť na koníkovi alebo poníkovi bez objednania.

Prístup

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Naša farma je vzdialená len 16,5km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n.V. - Stará Turá. Prejdete po hlavnej celú Lubinu i jej časť Hrnčiarové, hore na kopci je križovatka, kde uvidíte našu veľkú tabuľu. Tam zastanete a vľavo hore uvidíte našu farmu.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Hotel Máj ***
Zľava
28,20 km
106
127ccf3c10.jpeg Piešťany
Hotel Korekt ***
Zľava
29,30 km
115
c628f393966.jpg Banka

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Rozhľadňa Jelenec
4,50 km
0d10312b78.jpg Lubina, Biele Karpaty
Mestské múzeum Stará Turá
4,50 km
8e085aba29.jpg Stará Turá
Lyžiarske stredisko Veľká Javorina
4,50 km
a9495163500.jpg Lubina
Krytá plaváreň Stará Turá
4,60 km
3a4c7be1552.jpg Stará Turá
Skiland - Stará Myjava
7,50 km
ce2cb906775.jpg Stará Myjava
Rogoňovský ranč Zbehová
9,00 km
213debc452.jpg Zbehová
/images/users/20/1601814301_20.png
Kontaktná osoba

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.