Minifarma Lubina

Barina 821, Lubina, Lubina

35f4dea8661.webp
Minifarma Lubina
Naša Minifarma sa nachádza v malebnom prostredí podjavorinských kopaníc, v dedinke Lubina. Naša farma sa špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú quessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci, minikravičky a miniprasiatka. Naša Minifarma je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, oslíci, prasiatka, kačky alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.
Náš dvorček pre hydinu osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, hodvábničky a miniatúrni králičkovia. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, priateľský maxizajačik Frou Frou a naozaj maxipes Amor. Minizvieratká nám poctivo spásajú trávnaté lúky pod lesom bez toho, aby ich poškodili ušliapaním, maxisliepky môžu bez problémov ochovať kuriatka vonku bez toho, aby sa obávali dravcov, zatiaľ čo sa všetci okoloidúci obávajú o svoj život kvôli Amorkovi. Veľkými pomocníkmi na farme sú i neúnavne pracujúce mačičky Phoebe a Felix. Okrem nich chováme zopár druhov úžitkových zvierat. Dvor nám spestrujú i všadeprítomné multifunkčné perličky.
Hrdí sme najmä na import miniovečiek z nemecko-dánskych hraníc, holandskú minikobylku alebo holandské kozičky priamo zo zeme pôvodu. Našim zámerom nie je vytvoriť ZOO, kde sa deti pozerajú na zvieratá cez mreže. Našim zámerom je umožniť deťom, aby sa mohli zvierat dotknúť priamo v ich ohrade, pohladiť ich, aby ich zvieratá trochu ožužlali, pretože toto tvorí najsilnejšie zážitky. Vyžaduje to však nákladnú investíciu a veľa času, ktorého nazvyš nie je. Taktiež paleta minizvieratiek je pomerne bohatá a lákajú nás importy i ďalších zvierat, ktoré by mali byť novinkami u súkromných chovateľov na Slovensku.
A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme Vám a Vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, hladkať ich, kŕmiť alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby Vás od nich delila bariéra. Ak sa Vám už zunujú, môžete sa pohodlne posadiť na deku, lavičku alebo sedenia v oddychovej časti, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Súčasťou oddychovej časti sú aktivity pre deti, vyhliadková vežička, šľapací traktor a detský vozíček.

Vozenie detí a nejazdcov na poníkoch
Počas letnej sezóny ponúkame na Minifarme vozenie na koníkoch pre deti i nejazdcov. K dispozícii je náš kľudný koník Sniežko a čoskoro i poník Šárka. Pri vození je Sniežko nastrojený v bezpečnostných madlách, ktoré sú lepšou alternatívou k sedlu, pretože sa dieťa na koni drží rukami a nie nohami, čo zvládajú len trénovaní jazdci. V otváracích hodinách sa dá jazdiť na koníkovi alebo poníkovi bez objednania.

Prístup

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Naša farma je vzdialená len 16,5km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n.V. - Stará Turá. Prejdete po hlavnej celú Lubinu i jej časť Hrnčiarové, hore na kopci je križovatka, kde uvidíte našu veľkú tabuľu. Tam zastanete a vľavo hore uvidíte našu farmu.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Chata Natália
1632863633-241142013-409187184060937-6124602810269013040-n.webp Zelená Voda 12,80 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Rozhľadňa Jelenec
0d10312b78.webp Lubina 4,50 km
Mestské múzeum Stará Turá
8e085aba29.webp Stará Turá 4,50 km
Lyžiarske stredisko Veľká…
a9495163500.webp Lubina 4,50 km
Krytá plaváreň Stará Turá
3a4c7be1552.webp Stará Turá 4,60 km
Skiland - Stará Myjava
ce2cb906775.webp Stará Myjava 7,50 km
Rogoňovský ranč Zbehová
213debc452.webp Zbehová 9,00 km