Ranč na Striebornom jazere - rozhľadňa

ul. Esterházyovcov, Galanta, Galanta

823dbc45321.webp
 
Ranč na Striebornom jazere - rozhľadňa
Rozhľadňa na Ranči na Striebornom jazere neďaleko Galanty v Podunajskej nížine je architektonickou ozdobou areálu od roku 2011. Zaujímavosťou rozhľadne sú štyri symetrické schodiská. Z rozhľadne, ktorá stojí na násype vysokom asi 3 m nad okolitou krajinou, je pekný kruhový rozhľad na areál s oboma jazerami a na Galantu. Pri dobrej viditeľnosti vidieť aj vzdialené vrcholy Tribeča (Zobor, Žibricu) a Malých Karpát. Vstup k jazerám i na rozhĺadňu je voľný, kúpanie v jazerách je na vlastnú zodpovednosť.
Tvoria ju vodorovne upevnené drevené hranoly. Základnú vrstvu tvoria dva hranoly zrubovo zaseknuté kolmo do seba (do kríža), ktoré pri základe merajú 6 m. Každá ďalšia vrstva dvoch hranolov je posunutá do strany o šírku schodov tvorených vlastnými hranolmi. Tak vznikla osemmetrová stavba v tvare skrutkovnice, ktorá sa pod strieškou rozširuje. Logicky má štyri schodiská, iba jedno je však pravé, ostatné tri sú hore zaslepené. Predpokladá sa celkom správne, že návštevníka táto skutočnosť skôr zaujme a pobaví, než rozladí (pravé je schodisko, pri ktorom je upozornenie, že na rozhĺadni môže byť naraz maximálne 10 osôb).

Ranč na Striebornom jazere

V areáli Ranča na Striebornom jazere, v oddychovom centre si prídu na svoje najmä milovníci jazdy na koni, rybári, labužníci a všetci tí, ktorým sa žiada spolu s deťmi trochu netradičný oddych. Bývajú tam aj zaujímavé súťaže, letné tábory, školy v prírode a iné podujatia.

Rozľahlý areál dýchajúci westernom a prírodou s dvoma jazerami s možnosťou rybolovu, tradičnou westernovou reštauráciou, tematickým detským ihriskom a jazdeckou školou. Načerpať nové sily a zreštarovať svoju myseľ po náročnom pracovnom dni sem chodia mladé rodinky, teenageri, ale aj tí skôr narodení. Bývajú tu aj zaujímavé súťaže, letné tábory, školy v prírode a iné podujatia. Tí, ktorí túžia mať ranč ako na dlani musia navštíviť unikátnu vyhliadkovú vežu, ktorá nie je jedinečná len svojim výhľadom, ale aj viacerými falošnými schodiskami.

Romantiku ranča dopĺňajú izby zariadené štýlovým nábytkom z dreveného masívu. Pripojenie k internetu pomocou WI-FI iba dokazuje, že život v prírode, country životný štýl a technológia kráčajú ruka v ruke s dobou. Dobrou voľbou iste bude aj výber ranča pre strávenie nezabudnuteľných chvíľ plných emócií a zábavy. Svadby, rodinné a firemné akcie podľa požiadaviek klienta zorganizujeme na vysokej profesionálnej úrovni, ku ktorej neodmysliteľne patrí protokol, obsluha, kvalitné materiály a špičkový catering.

Neuveriteľné prázdniny plné dobrodružstva zažijú všetky deti, ktoré sa tu rozhodnú stráviť horúce letné dni v indiánskom letnom tábore. Ranč má pripravený bohatý program aj počas školského roka: škola v prírode, jednodňové výlety, účelové cvičenia, to všetko v nádhernom prostredí ranča.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Žiadne objekty

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Ranč na Striebornom jazere
be95d635935.webp Galanta
Motokáry KF Racing
bb49a92f538.webp Galanta
Renesančný kaštieľ
5a36d2b8488.webp Galanta
Termál Centrum Galandia
75017adc855.webp Galanta
Najväčšia Kubánska Noc 2020
o600x600-Najvacsia_Kubanska_Noc_2020_202032154728.webp Galanta
Neogotický kaštieľ Esterházyovcov
76978d7f498.webp Galanta
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Hodnotenie [0]

 • Jedlo
  0,00%
 • Nápoje
  0,00%
 • Čistota
  0,00%
 • Obsluha
  0,00%
 • Cena
  0,00%
 • Prevádzka
  0,00%
Pridať hodnotenie

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies