Detská farma Humanita

Kráľová nad Váhom, Slovensko, Kráľová nad Váhom, okr. Šaľa

65e6838f431.webp
Detská farma Humanita
Farma sa nachádza v blízkosti obce Kráľová nad Váhom, v okrese Šaľa. Majiteľom a prevádzkovateľom je Bertram Beták. Terárium s vyše dvadsiatimi druhmi exotických zvierat je sprístupnené aj v zimných mesiacoch. Prídťe si pozrieť hady, jaštery, ryby, korytnačky, hlodavce (degu, činčila, burunduk, myši, potkany, poletuška), brazílsku opičku kosmáča bieločelého Kukiho a nosáľa červeného menom Agátka. Detská farma HUMANITA ponúka: viac ako 20 druhov zvierat, možnosť vozenia na poníkoch a koňoch, výučba jazdenia, celodenné školské výlety, akcie pre firmy a kolektívy, krátkodobé pobyty pre deti zo sociálnych ústavov a detských domovov, priestor a kone pre hipoterapiu a hiporehabilitáciu.
Živý betlehem
Detská farma Humanita v Kráľovej nad Váhom pre vás každý rok organizuje tradičný živý betlehem, ktorý vám priblíži históriu vzniku blížiacich sa vianočných sviatkov v roku asi najviac očakávaných. Obyvatelia a priatelia farmy pripravujú atmosféru Vianoc v skromných reáliách detskej farmy s ukážkou starých ľudových remesiel, zvykov a množstvom prekvapení. Živý betlehem bol v roku 1997 prvou organizovanou akciou Detskej farmy Humanita, ktorá sa tým dostala do povedomia blízkej i širšej verejnosti. Dodnes mu patrí prvenstvo prívlastku najväčší na Slovensku, hoci už zďaleka nie je ojedinelý, ako tomu bolo na začiatku. Od prvého ročníka sa z miernymi úpravami autenticky zachovala iba „maštaľka“, v ktorej počala Mária a kostým Jozefa. Každý rok sa snažíme návštevníkom ponúknuť niečo nové a zaujímavé, hoci biblický príbeh je nemenný vyše dvetisíc rokov, ale zároveň má čo povedať všetkým tým, ktorí slávia vianočné sviatky ako sviatky pokoja, mieru, rodinného kruhu, šťastia a lásky v srdci i na duši.

Sprievodnými akciami sú vianočné koledovanie chlapcov, vozenie na koni, na koči, v prípade snehu aj na sánkach, na občerstvenie bude teplý čaj a varené víno s medovníkmi a oblátkami, návštevníci majú možnosť zakúpiť si pohľadnice s vianočnou tematikou a kalendár Detskej farmy Humanita.

Farmu slúži aj na školské výlety, pre postihnuté deti a pri starostlivosti o zvieratá tu pomáhajú deti z blízkeho okolia, ktoré nikdy nepocítili, čo je to ozajstná rodina. Robia sa tu rôzne akcie, z ktorých má už tradíciu najväčší živý Betlehem na Slovensku, Western show a Country bál, indiánske leto, Mikuláš, Veľká noc a pod.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Apartmán Nóra ***
1609081382-5.webp Dunajská Streda 26,90 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Šaľa Maxi Festík 2024
o600x600-Sala_Maxi_Festik_2024_2024489252.webp Šaľa 3,70 km
Aquasport - plaváreň Duslo
6967b405968.webp Šaľa 4,10 km
Metro Club
e62538ff79.webp Šaľa 4,10 km
Kaštieľ Šaľa
fc994956458.webp Šaľa 4,20 km
YPS Restaurant
40caa0e4232.webp Šaľa – Veča 4,20 km
Soľná jaskyňa - Relax Cave
23fa3f7d439.webp Šaľa 4,60 km