Reštaurácia - Pivovar ERB

Novozámocká 2, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica

67616bc9852.webp
 
Reštaurácia - Pivovar ERB
Reštaurácia je na poschodí budovy, v ktorej sídli pivovar a je súčasťou duše pivovaru – miesta, kde začíname proces výroby piva a teda varní. Hosťom reštaurácie odkrývame inak skrytú fázu varenia piva – sypanie sladov z vriec, testovanie teplôt, skúšku mladiny, či rmutovanie, počas plného chodu prevádzky reštaurácie. Vôňa chmeľu a mladiny je tak charakteristická pre našu reštauráciu.

Interiér reštaurácie je členený na hlavnú časť reštaurácie s 55 miestami na sedenia. Atmosféru dotvárajú medené kotly, v ktorých sa odohráva začiatok výroby piva – varný proces. Súčasťou reštaurácie je terasa a v letnom období ponúka medzi historickými múrmi starej Štiavnice miesto pre 20 hostí. Priestory si môžete pozrieť aj prostredníctvom 360° prehliadky.
Mýtus, že k jedlu sa hodí iba víno sa pomaly, ale isto darí rúcať. Jedálny lístok našej reštaurácie je zostavený tak, aby v spojení s naším pivom ponúkal dokonalý gurmánsky zážitok. Nechajte sa presvedčiť na vlastnej koži.
Salónik

Reštaurácia plynulo prechádza do salónika, ktorý má 20 miest a je posuvnými dverami úplne oddeliteľný od zvyšku priestoru a vie tak hosťom poskytnúť súkromie v prípade uzavretej spoločnosti.
Banícka cimra

Naľavo, hneď po vstupe do budovy, sa nachádza „Banícka cimra“, priestor, ktorý ponúkame pre uzavreté spoločnosti, jeho kapacita je 30 miest. Cimra je zariadená v duchu vrchnej reštaurácie, je presklená s technologickou časťou výroby, kde sú fermentačné  a ležiacke tanky. Má taktiež bar s výčapom, ktorý vieme hosťom poskytnúť po malom zaškolení na samoobslužné čapovanie.

Eventy

Vážime si špeciálne želania svojich hostí a preto s radosťou organizujeme podujatia šité na mieru vašim potrebám.

Prehliadky a degustácie
Privátnym alebo korporátnym skupinám ponúkame na spestrenie času a najmä pre nadobudnutie nových poznatkov a vedomostí prehliadky pivovarom s degustáciou.

Ponúkame dva druhy prehliadok, v závislosti na Vašich požiadavkách – časovo úspornejšiu alternatívu s informáciami, ako sa varí pivo a prehliadkou celým pivovarom. Touto prehliadkou si spríjemníte čakanie na jedlo.

Alebo prehliadku s pivným someliérom, prvým a zatiaľ jediným na Slovensku, s ktorým počas hodiny a pol prejdete naprieč celým pivovarom, s rôznymi zujímavými aj veselými perličkami z histórie piva a pivovarníctva. Na záver tejto prehliadky Vás naučí ako degustovať pivo aj aké chute a vône sa v rôznych pivách nachádzajú.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

VIP Hotel Grand Matej ***
0,20 km
80
210d36a4120.webp Banská Štiavnica
Vila Sokáč
9,40 km
41
edc16bb9764.webp Vyhne

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Reštaurácia Monarchia
0,10 km
acc40359990.webp Banská Štiavnica
Banskoštiavnický betlehem
0,10 km
4c8fd4fc139.webp Banská Štiavnica
Terra Permonia
0,10 km
58c8ac9a439.webp Banská Štiavnica
HORÚCA SPRCHA
0,20 km
o600x600-HORUCA_SPRCHA___divKomedie17.webp Banská Štiavnica
Reštaurácia Matej
0,20 km
fc7e5194464.webp Banská Štiavnica
Starý Zámok
0,20 km
087af9d2103.webp Banská Štiavnica
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies