Kúpele Turčianske Teplice

SNP 519, Turčianske Teplice, Turčianske Teplice

997187f8495.JPG
KÚPELE TURČIANSKE TEPLICE
Zlaté kúpele Turčianske Teplice sú členom skupiny Medical Spa a liečebným zariadením, ktoré je podľa zákona č. 538/2005 o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách, oprávnené poskytovať kúpeľnú liečbu. Hlavným liečebným prostriedkom je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, pre liečbu neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva a aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení.
Medicínske kúpele Turčianske Teplice ponúkajú viacero typov ubytovania od nového najluxusnejšieho liečebného domu Royal Palace až po príjemné ubytovanie economy class triedy v priestoroch Liečebného domu Aqua **. Všetky liečebné domy sú len pár metrov od prekrásneho prostredia kúpeľného parku.
Termálna liečivá voda
Termálna liečivá minerálna voda má dokázateľne širokospektrálne liečivé účinky (na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorenia, choroby z povolania) vďaka vysokému obsahu minerálnych látok (v 1 litri na úrovni až 1524 mg/l). Za liečivú vodu sa považuje minerálna voda s obsahom celkovo rozpustených tuhých látok presahujúcich množstvo 1 000 mg/l. Termálna liečivá minerálna voda sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram pri určitých druhoch ochorení. Takýto kúpeľ tiež znižuje krvný tlak, pôsobí na rozšírenie ciev, kúpeľ má celkový relaxačný a upokojujúci efekt. Teplota minerálneho kúpeľa je obyčajne 34°- 38°C (výnimočne do 40°C).
Mineralizácia vody je 1524 mg na liter. Turčianska minerálna voda je hydrogen-uhličitano-horečnato-vápenatá.

Turčianske liečivé pramene: Hlavný minerálny prameň (TJ-20A), Royal Bath (Modrý kúpeľ), Červený kúpeľ, Ľudový kúpeľ, Pitný prameň Kollár, Pitný prameň Živena, Biely kúpeľ
Unikátna zlatá novinka

Zlaté kúpele Turčianske Teplice Vás pozývajú do sveta oddychu, pohostinnosti, zdravia a zábavy. Spomínané priam zázračné účinky zlata môžete na vlastnej koži vyskúšať aj Vy, a to prostredníctvom Turčianskej Zlatej kúry. Zlaté plátky využívané pri liečbe pôsobia regeneratívne na pokožku, zlepšujú jej prekrvenie a pôsobia omladzujúco. Vzácnosť a liečivé účinky zlata sú pri terapii znásobené účinkami turčianskej liečivej vody.

Kúpeľný areál Zlatých kúpeľov Turčianske Teplice

Tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa & Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aqaparku. Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra Superior**** a Veľká Fatra Štandard***, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže. Ďalším liečebným objektom je Liečebný dom Aqua **.
Procedúry: Vodoliečba, Termoterapia (bahenné, parafínové, či rašelinové zábaly), Liečba zlatom, Masážne procedúry, Fyzioterapia, Sauna, 

Ďalšie procedúry

Okrem masáží, vodoliečby, termoterapie a ďalších procedúr nájdete v kúpeľoch Turčianske Teplice aj niekoľko špeciálnych procedúr spojených s inhaláciou či využitím liečivých účinkov kysličníka uhličitého. Ich cieľom je zlepšiť celkovú obranyschopnosť organizmu.
Okolie
Kúpele Turčianske Teplice sú známe svojim kúpeľným letom, nadväzujúcim na silné kultúrne zázemie regiónu Turca. V lete u nás nájdete ideálne podmienky na turistiku a v zime sa okolité lyžiarske strediská menia na atraktívny cieľ lyžiarov nielen zo Slovenska ale aj Čiech a Poľska. V Turčianskych Tepliciach nájdete unikátne spojenie kúpeľov, wellness a aquaparku, čo umožňuje celoročné liečenie, relax aj zábavu na jednom mieste.
Tešíme sa na Vašu návštevu u nás.
 
Zatiaľ nemá zľavu
Autor si neželá hodnotenia zverejniť

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Hotel Golfer ***
Zľava
19,00 km
64
8da1a3f8457.jpg Kremnica
Chata Horec
Zľava
22,90 km
27
b28489e3635.JPG Liptovské Revúce
Drevenica Brundzovce ***
Zľava
27,30 km
17
53589193869.jpg Čičmany

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Spa aquapark
0,10 km
8c91e8fa801.jpg Turčianske Teplice
Lanové centrum
0,40 km
70c0c876385.jpg Turčianske Teplice
Termálne kúpalisko Vieska
0,40 km
2c6e4892425.jpg Turčianske Teplice
Kaštieľ Diviaky
2,20 km
9525feb5420.jpg Turčianske Teplice
Drienok - Mošovce
5,20 km
3557d245448.jpg Mošovce
Múzeum mošovských remeselníkov
5,90 km
a651df02551.jpg Mošovce
/images/users/20/1601814301_20.png
Kontaktná osoba

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.