Kúpele Štós

Štós – kúpele 235, Štós, Štós

33a850e729.webp
Kúpele Štós
V čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, v lone malebnej prírody, plnej voňavých jedlí a smrekov na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu s rozprestierajú klimatické Kúpele Štós.
Kúpele Štós majú viac ako 130 ročnú históriu. V Kúpeľoch Štós bola daná do prevádzky (1963) a využívaná na liečebné účely prvá klasická fínska sauna na území bývalého Československa, ktorá po rekonštrukcii a modernizácii slúži svojmu účelu i dnes.
Kúpele Štós sú prvé klimatické kúpele, ktoré Vám ponúkajú WELLNESS v prostredí nedotknutej čistej prírody. Pokúsili sme sa skĺbiť rokmi overené účinky Kúpeľov Štós s potrebami súčasnej uponáhľanej doby. Preneste sa preto do prostredia krištáľovo čistých prameňov s vôňou lesných živíc a načerpajte nové sily v atraktívnom horskom prostredí.
Pripravili sme potešenie pre Vašu dušu a telo - vitálny vodný svet s bazénom, ktorý posilní Vaše obranné sily a privedie Váš organizmus do rovnováhy. 
Komplex vodných a parných kúpeľov s množstvom atrakcií: bylinková, eukalyptová a fínska sauna, vitálny dážď, vodná cesta, hydromasážny bazén, tepidárium. V nerušenom prostredí kúpeľov si máte možnosť vychutnať procedúry.
Ak túžite naplno precítiť nedotknutú prírodu Slovenského krasu je Vám k dispozícii viacero turistických trás priamo s nástupom z kúpeľov. Účinok klimatickej liečby v Kúpeľoch Štós je znásobený SPELEOTERAPIOU – unikátnou liečbou v blízkej Jasovskej jaskyni. Kúpele majú v tejto liečbe dlhodobú tradíciu s veľmi dobrými liečebnými výsledkami. Jedná sa o prírodné ihalatórium, ktoré zvyšuje odolnosť organizmu a pomáha predchádzať prechladnutiam.
Skutočný kľud precítite pri prechádzkach v kúpeľnom parku, ktorého súčasťou je viac ako 200 druhov exotických drevín.
Po príjemne strávenom dni v prírode Volovských vrchov a poznávaním historických skvostov okolia zrelaxujte v modernom plaveckom bazéne.

Kúpeľný dom KOMPORDAY - objekt situovaný v centre kúpeľov jedno a dvojposteľové izby so samostatným sociálnym príslušenstvom po podstatnej stavebno-technickej investícii moderné gastronomické centrum: reštaurácia, kaviareň s veľkoplošnou TV projekciou, salónik, školiaca miestnosť vodoliečba, elektroliečba, ordinácie lekárov, spoločenská miestnosť, knižnica, fitnes centrum, vitálny vodný svet.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Penzión Venuša ***
d16c165a574.webp Spišská Nová Ves 29,40 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Lyžiarske stredisko Štós -…
259f5b2f306.webp Štós 1,60 km
Kúpalisko Medzev
5a8f306c744.webp Medzev 7,20 km
Múzeum kinematografickej…
8d6e7af6264.webp Medzev 7,20 km
Hájske vodopády
d67b027f801.webp Háj 10,40 km
Socha Anjela
545a98a9764.webp Háj 11,30 km
Hrhovský vodopád
e9f42982454.webp Hrhov 13,00 km