FUN PARK Žiarce

Pavčina Lehota, Pavčina Lehota

fb990dbf123.webp
FUN PARK Žiarce označujú tiež ako prímestské lyžiarske stredisko. Len 5 km vzdialenosť od najväčšieho mesta regiónu a ponuka lyžovania pri večernom osvetlení z neho robí miesto aktívneho trávenia voľného času pre pracovne vyťa­žených ľudí.

FUN PARK Žiarce sa nachádza v liptovskej obci Pavčina Lehota, hneď na začiatku známej Demänovskej doliny. Areál sa teší veľkej obľube hlavne medzi rodinami s deťmi. V blízkom okolí nachádza široká ponuka ubytovania rôzneho druhu a ceny. Obľú­benosť FUN PARK Žiarce z roka na rok rastie. Nájdete tu zaujímave atrakcie pre celú rodinu. Nachádza sa tu bobová dráha, aquazorbing, bungee trampolína, snookball, štvorkolky, lukostreľba a bumper boats.

Bobová dráha

Ak ste priaznivcami adrenalínového športu, potom sa vaša dovo­lenka na Liptove, nemôže zaobísť bez návštevy horskej bobovej dráhy vo FUN PARK Žiarce. Pretože je ubytovanie na Slovensku práve v tejto malebnej oblasti tak vyhľadávané, každoročne si táto atrakcia získava stále nových fanúšikov medzi dospelými ale aj deťmi.

Každý rok od apríla do októbra tu nájdete najstrmšiu bobovú dráhu na Slovensku, ktorá je v súčasnosti len jedna z dvoch dráh tohto typu na našom území. Ide o bezpečnú letnú adrenalínovú atrakciu vhodnú pre deti od 7 rokov aj dospelých. V prípade ak máte dieťa, ktoré ešte nedovŕšilo vek siedmych rokov, je možné ísť v jednom bobe spolu ale len do maximálnej povo­lenej váhy 120kg. Celkovo je na trati umiestnených 16 zákrut. Vysokú atraktivitu bobovej dráhy dotvárajú aj 2 rampy, cez ktoré trať prechádza a v neposlednom rade aj 6 terénnych skokov. Bobová dráha aj celkové príslušenstvo k nej je od rakúskeho výrobcu BRANDAUER.

Celková dĺžka dráhy je 1000 m s celkovým prevýšením 120 metrov. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť je obmedzená na 45 km/hod. Sami si jednoduchým pohybom páky smerom k sebe (brzdíte), alebo od seba (zrýchľujete) určujete, či ju dosiahnete.

Lukostreľba

Lukostreľba patrí medzi moderné športové disciplíny a je obľúbenou aktivitou pre firemné akcie, športové hry a eventy. Ponúkame Vám možnosť vyskúšať si streľbu z klasického olympijského luku. Na priebeh lukostreľby dozerá inštruktor, ktorý Vás oboznámi s technikou streľby a dohliada na bezpečnosť a bezproblémový priebeh akcie.

Bungee trampolína

Vyskúšajte si túto zábavnú adrenalínovú atrakciu pre malých aj veľkých. Táto liptovská bungee trampolína sa nachádza vo FUN PARK Žiarce hneď vedľa letnej bobovej dráhy. Bungee laná, ktorými ste pripútaný, vás vynesú až do výšky 6 metrov. Naučte sa kotrmelec dopredu alebo dozadu a tí šikovnejší stíhnu aj dva počas jedného výskoku.

SnookBall – spojenie futbalu s biliardom

Pravdepodobne každý z vás už hral klasický biliard. Poznáte aj jeho väčšiu podobu? Jediné SnookBallové ihrisko sa nachádza v areáli FUN PARK Žiarce. Princíp tejto hry je založený na veľmi známej stolnej hre - biliarde. Namiesto klasických biliardových gúľ sa používajú futbalové lopty. Aby bol SnookBall čo najviac realistický, lopty majú rovnaké farby a číslovanie ako sme zvyknutí pri biliarde. Ihrisko s celkovými rozmermi 6,6m x 3,6m má 6 jamiek, do ktorých sa hráč snaží trafiť no nie tágom, ale vlastnou nohou. Spojením týchto dvoch aktivít vznikol SnookBall.

Bumper boats (lodičky na motorček) 

Sú vhodnou zábavou pre všetky deti do 15 rokov. Vaši malí "kapitáni" si budú môcť vybrať hneď z niekoľkých lodičiek v tvare zvieratka a môžu v lodičkách na baterku brázdiť takmer 80 metrov štvorcových vodnej plochy, pričom sa narážať s ostatnými loďami. Na výber majú lodičky v tvare korytnačky, hrocha a tigra. K atrakciám pribudla aj 27 metrov dlhá nafukovačka. 

Aquazorbing

Ďalšou zábavnou atrakciou, ktorú si môžete u nás vyskúšať je AQUAZORBING. Trúfne si vaše dieťa prekonať vodnú nádrž, v ktorej pláva desiatky rýb?

Cyklistika

Areálom FUN PARK Žiarce vedie aj známa cyklistická trasa spájajúca kultúrne pamiatky Vlkolínec a Pribylinu, ktoré sa okrem mnohých iných zaujímavostí stali pre turistov zaujímavým miestom. Využívajú ju nielen cyklisti, ktorí si vybrali ubytovanie Demänovská dolina, ale aj cyklisti, ktorí Liptovom len prechádzajú.

Ubytovanie

V blízkosti Fun Parku Žiarce ponúkame nespočetné možnosti ubytovania. Rodiny s deťmi, ktoré uprednostňujú bývanie v samostatných a plne vybavených objektoch so záhradou, vyberajú chaty na prenájom. Ak však uprednostňujete na vašej dovolenke hlavne pohodlie a doplnkové služby, určite si zamilujete wellness hotely a penzióny na Liptove.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

VIP Chata Natália VIP
1705867603-15.webp Liptovská Štiavnica 15,30 km
VIP Chata Romanka
1706648748-romanka.webp Liptovská Štiavnica 15,40 km
Vila Horal
1689794436-Ho-29.webp Demänová 3,70 km
Drevenica Lazisko
1618318382-Apartment-Sina-Living-Room-01.webp Lazisko 1,70 km
Privat VYPka
1705005091-1.webp Demänová 4,40 km
Penzión Familia Antol
03ab9dce754.webp Bodice 4,50 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

VIP Dom hore nohami
1712501813-1.webp Liptovský Mikuláš 8,60 km
VIP Hurricane Factory
42e84fc3808.webp Liptovský Mikuláš 9,00 km
Terénne štvorkolky
394f5d61493.webp Pavčina Lehota 0,00 km
SKI Žiarce
746ac847473.webp Pavčina Lehota 0,00 km
Ovečkoland
981e72ed774.webp Pavčina Lehota, okr. Liptovský Mikuláš 0,20 km
Rozhľadňa Žiarce
d1756c96469.webp Pavčina Lehota 0,30 km