Hradisko Lipany

Dubovická roveň, Lipany, Lipany

62accdcf999.webp
Hradisko Lipany
Hradisko Lipany je miesto, kde ožíva história, kde sa minulosť spája s prítomnosťou.
Hradisko Lipany je jedinečné, lebo v sebe spája archeopark v podobe slovanského hradiska, historickej lukostrelnice, zverinca a malého amfiteátra pre nekomerčné kultúrne podujatia a workshopy. Nachádza sa len 5 minút od centra mesta Lipany, v tichej lokalite a tesnej blízkosti troch veľkých rybníkov.
Zverinec

V našom zverinci, okrem iných zvieratiek nájdete aj tie, ktoré boli tradične chované na slovanských hradiskách ich obyvateľmi. Zvieratká sú úplne krotké a môžete si ich pohladkať a odfotiť sa s nimi.

Dzedovizeň

Festival pre všetky vekové kategórie nesúci sa v duchu tradícií a zvykov slovenského národa za účelom pozdvihnutia kultúrneho povedomia obyvateľov Horného Šariša. Zažite autentickú atmosféru piesní, hudby, tancov a divadelných foriem s ochutnávkou tradičných slovenských jedál spolu s vašimi rodičmi a deťmi. Dzedovizeň však nie je iba festival. Spoznajte prácu a výrobky tradičných remeselníkov. Zapojte sa spolu s vašimi ratolesťami do hier našich prastarých rodičov.

Kocúrkovo

Deň plný príbehov, rozprávok, aktivít a zábavy nielen pre najmenších. Program prinášajúci čary, šašoviny, chodúľové, bábkové aj hrané divadlo. Hry v ktorých sa deti stávajú súčasťou príbehov.

Historický festival
Historický festival Vás vtiahne do dávnej  minulosti. Pri tónoch historickej hudby si môžete pochutnať na tradičných jedlách, pozrieť rytierske turnaje, zabaviť pri tancoch brušných tanečníc a vidieť ukážky sokoliarov. Deti si v historickom vojenskom tábore môžu pod vedením tímu Hradisko vyskúšať vrhanie oštepom, lukostreľbu, rôzne bojové hry, hádzanie sekerami na terč a mnoho iného. Počas festivalu prebieha aj turnaj v historickej lukostreľbe, kde si súťažiaci zmerajú svoje zručnosti v desiatich disciplínach. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci vo veku od 5 – 100 rokov. Podmienkou je historický odev a tradičný luk.

Lukostrelnica

Vyskúšajte si streľbu z historických lukov, tak ako ju poznali ľudia už od nepamäti. Podľa nálezov z blízkeho východu počiatky lukostreľby siahajú do 8. tisícročia p.n.l. Streľba z luku sa využívala na lov, zveri a boj na diaľku. V niektorých častiach sveta sa lukostreľba využíva dodnes a ľudia ju ovládajú od útleho veku. Lukostreľba tradičným sposobom je v niektorých spoločnostiach taktiež prostriedkom duchovného rozvoja. Lukostrelnica je vhodná pre streľbu do 50m. Ponúkame možnosť usporiadať firemnú akciu s lukostreleckou tématikou priamo u vás.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Chata u Jozefa ***
1679679789-chata-ujozefa-Maly-Lipnik-2.webp Malý Lipník 26,50 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Ski Dubovica
1ff2240f954.webp Dubovica 4,00 km
Kamenický hrad
aecfeb2d417.webp Kamenica 5,40 km
Hrad Hanigovce
8d390aef121.webp Hanigovce 6,80 km
Lyžiarske stredisko Búče
e7b0cd35149.webp Veľký Šariš 7,80 km
Kaštieľ Uzovský Šalgov
3fd5635b856.webp Uzovský Šalgov 8,80 km
Jaskyňa Zlá Diera
5c6a8b34943.webp Lipovce 8,90 km