Hradisko Lipany

Dubovická roveň, Lipany, Lipany

62accdcf999.webp
Hradisko Lipany
Hradisko Lipany je miesto, kde ožíva história, kde sa minulosť spája s prítomnosťou.
Hradisko Lipany je jedinečné, lebo v sebe spája archeopark v podobe slovanského hradiska, historickej lukostrelnice, zverinca a malého amfiteátra pre nekomerčné kultúrne podujatia a workshopy. Nachádza sa len 5 minút od centra mesta Lipany, v tichej lokalite a tesnej blízkosti troch veľkých rybníkov.
Zverinec

V našom zverinci, okrem iných zvieratiek nájdete aj tie, ktoré boli tradične chované na slovanských hradiskách ich obyvateľmi. Zvieratká sú úplne krotké a môžete si ich pohladkať a odfotiť sa s nimi.

Dzedovizeň

Festival pre všetky vekové kategórie nesúci sa v duchu tradícií a zvykov slovenského národa za účelom pozdvihnutia kultúrneho povedomia obyvateľov Horného Šariša. Zažite autentickú atmosféru piesní, hudby, tancov a divadelných foriem s ochutnávkou tradičných slovenských jedál spolu s vašimi rodičmi a deťmi. Dzedovizeň však nie je iba festival. Spoznajte prácu a výrobky tradičných remeselníkov. Zapojte sa spolu s vašimi ratolesťami do hier našich prastarých rodičov.

Kocúrkovo

Deň plný príbehov, rozprávok, aktivít a zábavy nielen pre najmenších. Program prinášajúci čary, šašoviny, chodúľové, bábkové aj hrané divadlo. Hry v ktorých sa deti stávajú súčasťou príbehov.

Historický festival
Historický festival Vás vtiahne do dávnej  minulosti. Pri tónoch historickej hudby si môžete pochutnať na tradičných jedlách, pozrieť rytierske turnaje, zabaviť pri tancoch brušných tanečníc a vidieť ukážky sokoliarov. Deti si v historickom vojenskom tábore môžu pod vedením tímu Hradisko vyskúšať vrhanie oštepom, lukostreľbu, rôzne bojové hry, hádzanie sekerami na terč a mnoho iného. Počas festivalu prebieha aj turnaj v historickej lukostreľbe, kde si súťažiaci zmerajú svoje zručnosti v desiatich disciplínach. Súťaže sa môžu zúčastniť všetci vo veku od 5 – 100 rokov. Podmienkou je historický odev a tradičný luk.

Lukostrelnica

Vyskúšajte si streľbu z historických lukov, tak ako ju poznali ľudia už od nepamäti. Podľa nálezov z blízkeho východu počiatky lukostreľby siahajú do 8. tisícročia p.n.l. Streľba z luku sa využívala na lov, zveri a boj na diaľku. V niektorých častiach sveta sa lukostreľba využíva dodnes a ľudia ju ovládajú od útleho veku. Lukostreľba tradičným sposobom je v niektorých spoločnostiach taktiež prostriedkom duchovného rozvoja. Lukostrelnica je vhodná pre streľbu do 50m. Ponúkame možnosť usporiadať firemnú akciu s lukostreleckou tématikou priamo u vás.
Zatiaľ nemá zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Žiadne objekty

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Ski Dubovica
4,00 km
1ff2240f954.webp Dubovica okres Sabinov
Kamenický hrad
5,40 km
aecfeb2d417.webp Kamenica
Hrad Hanigovce
6,80 km
8d390aef121.webp Hanigovce
Lyžiarske stredisko Búče
7,80 km
e7b0cd35149.webp Veľký Šariš
Kaštieľ Uzovský Šalgov
8,80 km
3fd5635b856.webp Uzovský Šalgov
Jaskyňa Zlá Diera
8,90 km
5c6a8b34943.webp Lipovce
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Hodnotenie [0]

 • Lokalita
  0,00%
 • Personál
  0,00%
 • Služby
  0,00%
 • Vybavenie
  0,00%
 • Čistota
  0,00%
 • Atrakcie v okolí
  0,00%
 • Strava
  0,00%
 • Cena
  0,00%
 • Priemer
  0,00%
Pridať hodnotenie

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies