Rímske kúpele

Termálna, Podhájska, Podhájska

6aed7e5e288.webp
RÍMSKE KÚPELE
Rímske kúpele sa nachádzajú sa v objekte penziónu Energy I. Energy Podhájska zahŕňa novovybudované Rímske kúpele, Penzión Energy I, Penzión Energy II a štýlovú Slovenskú reštauráciu. Jedinečnosť našich Rímskych kúpeľov spočíva vo výlučnom využití pravej termálnej vody zo žriedla Podhájska. Termálna voda zo žriedla Podhájska má blahodárny účinok na celý ľudský organizmus. Pomáha pri širokom spektre zdravotných problémov, ako sú napr. astma, kožné problémy (ekzémy, vyrážky), ochorenia pohybového ústrojenstva, doliečovanie zlomenín, choroby dýchacích ciest atď.
V priestoroch rímskych kúpeľov nájdete veľký sedací bazén s termálnou vodou, jakuzu, bublinkový Kleopatrin kúpeľ, sauny (bylinková, soľná, slovenská, fínska), manikúru, pedikúru, kozmetiku, masáže, vaňové kúpele a mnoho ďalšieho.

HYDROMASÁŽNE VANE - teplota vody vo vani je 37°C. Vodu možno obohatiť o aromoterapeutické látky podľa vlastného výberu (zelený a modrý kúpeľ)

Modrý kúpeľ: hydromasážne trysky, zabudovaná perlička, chromoterapia, masážna hlavica s prevzdušňovaním

Zelený kúpeľ: hydromasážne trysky, zabudovaná perlička, chromoterapia, ozonátor, aromaterapia - bylinky

MASÉRSKE SLUŽBY:
Masáže klasické - odstraňujú svalové problémy, uvoľňujú telo a myseľ

Masáže lymfatické - detoxikújú organizmus odstraňujú opuchy pôsobia proti celulitíde a vráskam

Termálna voda - prameň Podhájska

Voda zo žriedla Podhájska je svetovým unikátom s blahodárnymi účinkami na celý ľudský organizmus. Podrobná štúdia ukázala, že pri niektorých zdravotných problémoch (najmä pri astme a rôznych kožných vyrážkach) má hlbší a trvalejší regeneračný efekt než voda z mŕtveho mora. Jej blahodárne účinky si na vlastnej koži vyskúšali už spokojní užívatelia infokozmetiky Energy, ktorej základ tvorí práve táto voda s unikátnymi vlastnosťami.

Prieskumom vrtu sa zistilo, že ide o vodu treťohorného mora. V spodných vrstách sa našli zuby rýb, peľové zrná vtedajších rastlín a ďalší biologický materiál, z ktorého sa dá odhadnúť vek prameňa. Podložie žriedla spadá do relatívne mladej tektonickej oblasti a ešte v nedávnej minulosti, okolo roku 1880, sa tu podzemné sily ohlásili silným zemetrasením. Vďaka tomuto savoda prirodzene ohrieva, obohacuje sa o zemskú energiu a potom sa pod vysokým tlakom s výdatnosťou 50 l za sekundu a teplotou 80°C tlačí na povrch.

Slovenské „Mŕtve more“ uzdravilo už tisícky ľudí. Liečivé účinky silne mineralizovanej vody sa okrem iného prejavujú najmä u pacientov s problémami pohybového ústrojenstva, pri chorobách dýchacích ciest, u kožných ekzémov, rovnako pri ochoreniach zažívacieho traktu (najmä pri poruchách činnosti pankeasu, sleziny). Pôsobenie kúpeľa na zdravie ľudí možno prirovnať k homeopatii. Pre tieto a mnohé ďalšie účinky tunajšej vody vybudovala firma Energy v Podhájskej jedno zo svojich prvých regeneračných centier dlhodobého pobytu ENERGY.

Penzióny Energy I, II ponúkajú svojim hosťom komfortné ubytovanie v tesnej blízkosti termálneho kúpaliska Podhájska. Hosťom je k dispozícii spolu 42 izieb a 5 priestranných apartmánov, ktoré uspokoja aj náročného zákazníka. K doplnkovým službám patrí: návšteva rímskych kúpeľov, parkovisko, organizovanie výletov do okolia, ochutnávka vín, grilovačka, tanečná zábava (organizované až po dohode s personálom hotela).

Termálne kúpalisko Podhájska

Kúpeľný areál sa rozprestiera sa na ploche 14 ha. Od roku 1973, kedy bol navŕtaný v hĺbke 1900 m geotermálny prameň, vyrástol tu komplex s celoročnou prevádzkou.V súčasnosti sa v areáli nachádza 7 bazénov - dva plavecké bazény, dva veľké bazény, jeden sedací bazén, jeden detský bazén a toboganový bazén. Rázovitá zvlnená krajina je ideálnym prostredím pre cykloturistiku a poznávacie výlety do okolia s množstvom rybníkov, starých kaštieľov.
Zatiaľ nemá zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Drevenica Podhájska
Zľava
1,40 km
17
75facea4769.webp Podhájska

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Penzión Energy II - reštaurácia
0,00 km
204f1c1f354.webp Podhájska
Termálne kúpalisko Podhájska
0,20 km
f1ed3421602.webp Podhájska
Reštaurácia Jazmin
0,30 km
c2e76acb478.webp Podhájska
Pizzeria Castel
0,80 km
675f121b594.webp Podhájska
Kaštieľ Bardoňovo
6,80 km
ddbfb4cd458.webp Bardoňovo
Ranč Trilobit
7,80 km
9cfcdcb5374.webp Čechy, okr. Nové Zámky
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Hodnotenie [0]

 • Lokalita
  0,00%
 • Personál
  0,00%
 • Služby
  0,00%
 • Vybavenie
  0,00%
 • Čistota
  0,00%
 • Atrakcie v okolí
  0,00%
 • Strava
  0,00%
 • Cena
  0,00%
 • Priemer
  0,00%
Pridať hodnotenie

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies