Gazdovský dvor Branovo

Branovo, Branovo, okr. Nové Zámky

b3a6d7e8418.webp
Gazdovský dvor Branovo
Naša farma predstavuje spôsob pestovania rastlín a chovu zvierat priaznivý voči životnému prostrediu, ktorého cieľom je trvalo udržateľný rozvoj. Takýto rozvoj umožňuje uspokojovať potreby súčasných generácií bez ohrozenia možností budúcich generácií zabezpečiť ich vlastné potreby a nároky.
Nielen ľudia z blízkeho okolia, ale dnes už aj naši pravidelní zákazníci z rôznych kútov Slovenska si zvykli na kvalitné produkty a radi sa sem vracajú, aby si nakúpili zdravé, ekologicky odchované kohúty, sliepky, kačice, husi, zajace, kozľatá či jahňatá. Počas celého roka ponúkame na predaj domáce vajíčka z podstieľkového chovu, mlieko a mliečne výrobky vyrábané tradičnými spôsobmi, s cieľom zachovať u nich čo najvyššiu biologickú hodnotu. Sami sa môžete presvedčiť o tom, že naše zvieratá sú chované v nadštandardných podmienkach s dôrazom na uspokojenie ich fyziologických, etologických a etických požiadaviek a potrieb, majú možnosť voľného výbehu v krásnom a udržiavanom prostredí, sú pod stálym veterinárnym dohľadom a je im zabezpečené kvalitné ustajnenie a dostatok priestoru na pohodlný oddych.

„Všade tam, kde rastie tráva a strom, je práca. Tam všade sa ponúka práca pre ľudí na vidieku so sekerou, lopatou, motykou, vidlami a s pocitom, že život má zmysel. Urobme pre to niečo, aby sme zvýšili domácu produkciu, vytvorili nové pracovné príležitosti, vyprodukovali viac domácich zdravých potravín, efektívnejšie využili krajinu, ktorá nám ponúka všetky možnosti a so zdravšou populáciou zamestnaných, sebavedomých a hrdých ľudí na svoju prácu a svoju produkciu, nakoniec menej investovali do zdravotníctva. Nikto nepochybuje o tom, že pôdohospodárstvo a zdravá výživa národa so zdravotníctvom sú ako spojené nádoby. Keď z jedného uberieš, do druhého musíš dvojnásobne pridať.“

Naša ponuka: predaj z dvora (ovčí, kozí a kravský syr, bryndza, kozie mlieko, kravské mlieko, jahňatá, kozľatá, živá hydina, vajíčka, zelenina)
Našim cieľom je:

-    produkcia potravín v dostatočnom množstve a s vysokou nutričnou hodnotou
-    udržiavať a zlepšovať dlhodobú úrodnosť pôdy
-    vytvoriť podmienky zodpovedajúce prirodzeným potrebám a etickým zásadám chovu hospodárskych zvierat
-    vytvoriť dôveru medzi výrobcom a spotrebiteľom podporovaním produkcie na domácom trhu
-    vytvoriť nové, tak prepotrebné pracovné príležitosti

Naše produkty: ovčie mlieko, ovčí hrudkový syr, salašnícka bryndza, ovčí údený syr, oštiepok, parenice, korbáčiky, ovčí jogurt, žinčica, feta syr, kozie mlieko, kozí hrudkový syr, kozí údený syr, kozí jogurt a kozí jogurtový nápoj, kefír

Produkty z kravského mlieka: kravské mlieko, kravský hrudkový syr, kravský údený syr, maslo, tvaroh,

Mäso a mäsové výrobky, vajcia: jatočná hydina – kačice, husi, sliepky, kohúty, kačacie mäso, sliepky - nosnice, husacie mäso, jahňacie mäso, kozľacie mäso, králičie mäso, hovädzie mäso, bravčové mäso
Mäsové výrobky
Ponúkame všetky tradičné výrobky, ako sa na dedinách robili odjakživa – z čerstvého mäsa, bez pridaných aditív, konzervantov a farbív. V ponuke sú jaternice, tlačenka, zabíjačková kaša, krvavničky, oškvarky, lalok, údená slanina, čerstvá aj údená klobáska, údené mäso (šunka, krkovička, panenka, paprčky, rebrá), bravčová masť.
Ponuka služieb

Náš areál je zameraný na agroturistiku, užšiu formu vidieckej turistiky, pri ktorej dochádza k využitiu poľnohospodárskych podmienok. Ponúkame návštevníkom a turistom všetky rekreačné činnosti, využívanie voľného času na vidieku pre milovníkov zvierat bez rozdielu veku, zhodnotenie produktov poľnohospodárskej prvovýroby podávaním miestnych gastronomických špecialít a priamym predajom produktov turistom a návštevníkom.

Ponúkame rôzne akcie pre základné školy v rámci environmentálnej výchovy, ďalej pre stredné poľnohospodárske školy, ako aj praktickú výučbu pre vysoké školy poľnohospodárskeho zamerania so širokým spektrom možností výučby zootechnického, ekonomického, regionálneho rozvoja a krajinotvorby.

Našim návštevníkom ďalej ponúkame:

-    Vychádzky do prírody v sedle kona so sprievodcom
-    Možnosť využitia HYPOBUSU po okolí
-    Svadobná doprava – konský záprah
-    Možnosť víkendového pobytu priamo v areáli Gazdovského dvora
-    Ukážku domácich zvierat (kravičky, kozičky, sliepky..) s možnosťou zapojiť sa do chodu gazdovstva, starostlivosť o zvieratá
-    Ponúkame rôzne akcie pre ZŠ v rámci environmentálnej výchovy
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Apartmán Monty 2
Zľava
5,00 %
1704545452-Slovago-monty.webp
Podhájska 8,90 km
Penzión Termál
a4bff507937.webp Podhájska 10,30 km

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Ranč Trilobit
9cfcdcb5374.webp Čechy, okr. Nové Zámky 5,90 km
Relax komplex Novovital
80cd3aa7923.webp Nové Zámky 9,00 km
Reštaurácia Jazmin
c2e76acb478.webp Podhájska 9,30 km
Termálne kúpalisko Podhájska
f1ed3421602.webp Podhájska 9,50 km
Rímske kúpele
6aed7e5e288.webp Podhájska 9,50 km
Penzión Energy II -…
204f1c1f354.webp Podhájska 9,50 km