Kúpele Štrbské Pleso

Štrbské Pleso 27, Vysoké Tatry, Vysoké Tatry

ce6788e9899.webp
Kúpele Štrbské Pleso

Klimatické kúpele na Štrbskom Plese tvorí komplex liečebných domov a moderných hotelov v ojedinelom vysokohorskom prostredí. O ubytovanie je teda postarané a návštevníci si majú z čoho vybrať.
Vznik a okolie klimatických kúpeľov
V roku 1885 bolo Štrbské Pleso vyhlásené za kúpeľné miesto a začalo v ubytovacích zariadeniach poskytovať aj prvé liečebno-balneologické procedúry.
Kúpele Štrbské pleso sú najvyššie položené klimatické kúpele na Slovensku. Ležia pri rovnomennom jazere glaciálneho pôvodu v nadmorskej výške 1351 m, v západnej časti slovenských veľhôr Vysokých Tatier. Práve táto výhodná poloha s terapeuticky účinnou klímou podmienila vznik klimatických kúpeľov na Štrbskom Plese. Klimatické podmienky kúpeľov na Štrbskom Plese sú charakteristické najmä prevahou zrážok v letnom období. V zimnom období je priemerná teplota okolo Štrbského plesa -10 °C. So snehovou prikrývkou sa možno stretnúť aj v mesiaci jún. V lete je výrazne cítiť klesanie teploty s rastom nadmorskej výšky.
Okolie kúpeľov Štrbské Pleso je však nádherné a ako stvorené pre turistiku.
Relax a wellness
Popri svojom prvoradom liečebnom význame je Štrbské Pleso aj vyhľadávaným strediskom letnej rekreácie a zimných športov a tiež miestom, kde stráviť relaxačný či wellness pobyt.

Liečba
Klimatické kúpele Štrbské Pleso pre svoj význam a úspechy v liečbe pacientov s nešpecifickými chronickými chorobami dýchacích ciest osobitné postavenia medzi slovenskými ako aj európskymi klimatickými liečebnými miestami.
Liečba a indikácie
Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia. Jej základnou zložkou je pobyt pacientov na čerstvom vzduchu doplnený liečebnou rehabilitáciou. Najdôležitejším prírodným liečivým faktorom kúpeľov na Štrbskom Plese je jeho terapeutický účinná vysokohorská klíma, podmienená geografickou polohou, nadmorskou výškou a chránenosťou pred západnými a severnými veternými prúdmi.
Čistý vzduch v horách
Vysokohorská poloha nad vrstvou prachovej a dymovej atmosféry a rozsiahle porasty ihličnatých lesov zabezpečujú tu neobyčajnú sviežosť a čistotu vzduchu, bez prachu, chemických a iných dráždivých látok a baktérií v ovzduší. S čistotou vzduchu súvisí vysoká intenzita slnečného a ultrafialového žiarenia, ktoré pôsobí na celý organizmus človeka, podporuje tvorbu vitamínu D a ďalších dôležitých fermentov.
Okolie a voľný čas
Štrbské Pleso je po celý rok miestom, ktoré poskytuje návštevníkom množstvo oddychových aktivít vhodných pre každého. Turistika, cyklistika a lyžovanie patria medzi najobľúbenejšie, ale horolezectvo, tenis či plávanie si taktiež nájdu svojich priaznivcov. Štrbské Pleso ponúka okrem príjemných prechádzok okolo plesa aj niekoľko veľmi pekných turistických trás.
Ubytovanie v kúpeľoch
Dnes Štrbské Pleso ponúka komfortné hotelové ubytovanie v hoteloch, apartmánov aj v liečebných domoch: Grand Hotel Permon****, Kúpeľný Hotel Palace***, Kúpeľný Hotel Palace Grand***, Kúpeľný Hotel Branisko***, Apartmány Família Smokovec***, Hotel Atrium*** 
Doplnkové služby
Fakultatívne výlety do okolia, jazda na koni, adrenalínové programy (rafting, snežný rafting, lukostreľba, zlaňovanie, bungee jumping), netradičné aktivity (folklórne alebo country večery, prehliadky v skanzene, splav Dunajca), zábavné programy, karaoke, vystúpenia hudobných a speváckych hviezd), welness centrum (sauny, vírivky).
Zatiaľ nemá zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Navigácia

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

TOP Drevenica Poniklec
Zľava
1639237871-Zima.webp Ždiar
Penzión Patrik **
Zľava
1641073210-1.webp Ždiar
Chata Zdenka **
Zľava
20d18252669.webp Vysoké Tatry
Vila Helena
842b9ac117.webp Liptovský Ján

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Veveričí lanový park
1aabf727942.webp Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Bungee jumping - Štrbské Pleso
264bb147384.webp Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Veža snov TATRAS TOWER
1633607019-barborisebova-1633606772657.webp Vysoké Tatry
Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso
56def40b544.webp Vysoké Tatry - Štrbské Pleso
Mini ZOO Hotel Nezábudka
5e0be3c9979.webp Tatranská Štrba
Vodopád Skok
1604829709-matejkovac-photo-1604829478368.webp Vysoké Tatry, okr. Poprad
/images/users/20/1611486773_20.jpg
Kontaktná osoba

Hodnotenie [0]

 • Jedlo
  0,00%
 • Nápoje
  0,00%
 • Čistota
  0,00%
 • Obsluha
  0,00%
 • Cena
  0,00%
 • Prevádzka
  0,00%
Pridať hodnotenie

Používame súbory cookies na analýzu webu, funkcie webových stránok a zacielené reklamy. Prezeraním tohto webu s ich používaním súhlasíte. Udelený súhlas môžete zmeniť, prípadne odvolať TU Cookies