Rozhľadňa Tokaj

Malá Tŕňa, Malá Tŕňa

abb21215676.webp
 
Rozhľadňa Tokaj
Dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj je 12 metrov vysoká vyhliadková veža jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Veža spolu s altánkom a detským ihriskom je ideálnym oddychovým miestom pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi. Pri výstupe na vrchol sa predostrie nádherný výhľad na región Tokaj a jeho vinohrady. Nočné osvetlenie pridáva na jedinečnosti veže a je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka, ktorý si chce vychutnať večerné čaro Tokaja pod hviezdami. Návštevníkom je k dispozícii aj ďalekohľad a informačné tabuľky s popismi panorámy, vďaka ktorým návštevníci presne vedia, čo na obzore pozorujú.

Vinohradnícka oblasť Tokaj ponúka najrôznejšie možnosti trávenia voľného času. Medzi atrakcie oblasti patrí aj 12 metrov vysoká Vyhliadková veža v tvare suda, zážitková plavba loďou po rieke Bodrog, kúpanie sa vo vínnych sudoch,ale aj cyklistika, pešia turistika, geocachinga mnoho ďalších možností aktívneho oddychu.

Prechádzky a turistika vo Vinohradníckej oblasti Tokaj Vám umožnia vnímať krásy tokajskej prírody, navštíviť národné kultúrne pamiatky,múzeá, kostolíky, dom ľudových tradíciía neodmysliteľne aj tokajské vínne pivnice. Turistické chodníky Vás zavedú aj k slovenskému dvojkrížu, mŕtvemu ramenu rieky Bodrog v tvare podkovy alebo na najnižšie položené miesto na Slovensku.

Prístup

Na rozhľadňu sa dostanete po červenej značke zo stanice Slovenské Nové Mesto. V Malej Tŕni treba potom odbočiť podľa značiek suda namaľovaných na ceste k rozhľadni. Je to výlet vhodný skôr pre cyklistov, hoci zvládnu ho aj peší turisti. Rozhľadňa pri Malej Tŕni je prístupná nepretržite.
Zatiaľ neponúkame zľavu
Zatiaľ nemá hodnotenie

Najbližšie ubytovanie v okolí do 30 km

Žiadne objekty

Tipy na výlety v okolí do 30 km

Hrad Veľký Kamenec
f7d4ef1f689.webp Veľký Kamenec 12,70 km
Rozhľadňa Vojka
bb049fa5886.webp Vojka 16,30 km
Kaštieľ Trebišov
92adea7866.webp Trebišov 19,80 km
Múzeum Trebišov
0d11fbf8262.webp Trebišov 19,80 km
Hrad Parič
c7af378a649.webp Trebišov 20,00 km
Kúpalisko Trebišov
e275f893654.webp Trebišov 20,40 km