Slovago.sk Prihlásenie
ID objektu: 1395
Malá Tŕňa

Rozhľadňa Tokaj

Atrakcie

Rozhľadňa Tokaj

Dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj je 12 metrov vysoká vyhliadková veža jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Veža spolu s altánkom a detským ihriskom je ideálnym oddychovým miestom pre turistov, cyklistov a rodiny s deťmi. Pri výstupe na vrchol sa predostrie nádherný výhľad na región Tokaj a jeho vinohrady. Nočné osvetlenie pridáva na jedinečnosti veže a je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka, ktorý si chce vychutnať večerné čaro Tokaja pod hviezdami. Návštevníkom je k dispozícii aj ďalekohľad a informačné tabuľky s popismi panorámy, vďaka ktorým návštevníci presne vedia, čo na obzore pozorujú.

Vinohradnícka oblasť Tokaj ponúka najrôznejšie možnosti trávenia voľného času. Medzi atrakcie oblasti patrí aj 12 metrov vysoká Vyhliadková veža v tvare suda, zážitková plavba loďou po rieke Bodrog, kúpanie sa vo vínnych sudoch,ale aj cyklistika, pešia turistika, geocachinga mnoho ďalších možností aktívneho oddychu.

Prechádzky a turistika vo Vinohradníckej oblasti Tokaj Vám umožnia vnímať krásy tokajskej prírody, navštíviť národné kultúrne pamiatky,múzeá, kostolíky, dom ľudových tradíciía neodmysliteľne aj tokajské vínne pivnice. Turistické chodníky Vás zavedú aj k slovenskému dvojkrížu, mŕtvemu ramenu rieky Bodrog v tvare podkovy alebo na najnižšie položené miesto na Slovensku.

Prístup

Na rozhľadňu sa dostanete po červenej značke zo stanice Slovenské Nové Mesto. V Malej Tŕni treba potom odbočiť podľa značiek suda namaľovaných na ceste k rozhľadni. Je to výlet vhodný skôr pre cyklistov, hoci zvládnu ho aj peší turisti. Rozhľadňa pri Malej Tŕni je prístupná nepretržite.

Najbližšie ubytovanie v okolí (0)
Zatiaľ nemá ubytovanie v okolí.
Najbližšie objekty v okolí (8)
img
Hrad Veľký Kamenec
Veľký Kamenec (12,7 km)
img
Rozhľadňa Vojka
Vojka (16,3 km)
img
Kaštieľ Trebišov
M. R. Štefánika 257/65
Trebišov (19,8 km)
img
Vlastivedné múzeum Trebišov
M. R. Štefánika 257/65
Trebišov (19,8 km)
img
Hrad Parič
Mestský park
Trebišov (20,0 km)
img
Kúpalisko Trebišov
Škultétyho 2
Trebišov (20,4 km)
img
Hrad Kráľovský Chlmec
Podhradská ulica
Kráľovský Chlmec (21,0 km)
img
Hrad Slanec
Slanec (27,0 km)